آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد

آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی رصد

بخش های مربوط به آزمایشگاه پاتوبیولوژی

این آزمایشگاه با همکاری اساتید برجسته آسیب شناسی و با بهره گیری از روش های نوین، تشخیص دقیق کلیه بیماری های نئوپلاستیک و غیرنئوپلاستیک و اسکرینینگ بیماران را بر مبنای آزمایشات پاتولوژی میسر می سازد. این آزمایشگاه شامل بخش‌های زیر می‌باشد.

بخش پاتولوژی مولکولی

در این بخش با اسفاده از متد PCR تشخیص قطعی انواع بیماری‌های عفونی از قبیل HPV (عامل مولد سرطان دهانه رحم و زگیل تناسلی) انجام می‌پذیرد.

بخش فلوسایتومتری

با استفاده از سیستم پیشرفته فلوسایتومتر، پنج رنگ تشخیصی قطعی و تعیین پیش آگهی انواع بدخیمی های خونی، تشخیص انواع ناهنجاری‌های نقص ایمنی و درجه پاسخ به درمان مبتلایان به بیماری ایذر بررسی می‌گردد.

هیستوپاتولوژی

در این بخش تشخیص بافت شناسی تمامی بافت‌های ارسالی ناشی از عمل‌های مختلف جراحی از قبیل بافت پستان، معده، دستگاه عصلی مرکزی و آندوسکوپی روده همراه با رنگ آمیزی اختصاصی و ایمنوفلورسانس انجام می‌پذیرد.

سایتولوژی

در این بخش با بکارگیری روش Liquid Base تشخیص و اسکرینینگ سرطان دهانه رحم و همچنین آزمایشات سیتولوژی مایعات بدن بر اساس جدیدترین روش های آکادمیک موجود میسر می باشد.

بخش های مربوط به آزمایشگاه ژنتیک

باتوجه به اهمیت روزافزون نقش ژنتیک در تشخیص بیماری ها در این بخش کلیه آزمایشات ژنتیک مرتبط با بیماری هایی از قبیل اختلالات مادرزادی، سرطان ها، سقط های مکرر، ناباروری، اختلالات قبلی و عروقی، بیماری های متابولیک و همچنین مواردی مانند ارزیابی پاسخ دارویی به درمان و نیز بررسی ژنتیکی رابطه پدری – فرزندی (تشخیص هویت) انجام می پذیرد. این آزمایشگاه شامل بخش های مختلفی به شرح زیر می باشد.

بخش سیتوژنتیک

در این بخش با انجام تست های کاریوتایپ، کاریوتایپ مولکولی (CGH Array) و FISH کلیه اختلالات کروموزومی و بیماری های مرتبط مورد بررسی قرار می گیرد.

بخش ژنتیک مولکولی

با کمک تکنیک های PCR و Real Time-PCR جهش های ژنی مرتبط با بیماری های مختلف مورد بررسی و آنالیز قرار می گیرد.

بخش تشخیص پیش از تولد (جین بارداری)

در این بخش از طریق کشت مایع آمونیوک و CVS اختلالات احتمالی ژنتیکی در جنین مورد بررسی قرا می گیرد.

آدرس آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد: تهران، ضلع شمال شرق میدان رسالت، آژنگ، پلاک 23

تلفن (خط ویژه) : 71365

ساعات کاری :

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6 صبح الی 8 شب

پنج شنبه از ساعت 6 صبح الی 6 عصر

آدرس سایت : www.rasadmedlab.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *