آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد با همت جمعی از متخصصین و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ افتتاح گردیده است.

این آزمایشگاه در سال ۱۳۹۶ با هدف گسترش دانش و ارتقای مهارت دانشجویان، موسسه آموزشی و پژوهشی رصد آزما پژوه را تاسیس و اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی در کلیه گرایش‌های زیست شناسی و در تمامی مقاطع نموده است.

دکتر رضا محمدی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد با استعانت از ایزد یکتا و همفکری و همکاری جمعی از متخصصین حوزه آزمایشگاه و دانشگاه در سال 1394 پایه گذاری و به بهره برداری رسید. این آزمایشگاه به منظور ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به مناطق مختلف شهر تهران به ویژه شرق این کلانشهر راه اندازی گردید.

با توجه به حضور اساتید گرانقدر دانشگاهی، وجود دستگاه های پیشرفته و تقاضای بسیار در بین جوانان دانش آموخته در خصوص فراگیری تکنیک های مختلف آزمایشگاهی، بر آن شدیم که در حوزه آموزش و پژوهش نسل جوان نیز طرحی نو در فکنیم. لذا موسسه آموزشی و پژوهشی رصد آزما پژوه به عنوان یکی از دستاوردهای مؤسسین آزمایشگاه پا به عرصه وجود گذاشت.

در حال حاضر، این مؤسسه علاوه بر ارائه خدمات پژوهشی در قالب رساله و پایان نامه به دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و محققان دانشگاهی، در زمینه آموزش به علاقه مندان و افراد جویای کار در حوزه علوم آزمایشگاهی، پاتوبیولوژی و ژنتیک  فعالیت خود را آغاز نموده است.

کتابچه پیش رو، مجموعه کارگاه ها و دوره های کارورزی موسسه آموزشی و پژوهشی رصد آزما پژوه است که به تفصیل در مورد انواع دوره ها و ساعات می پردازد. امید است که این تلاش مورد قبول علاقه مندان به حوزه آزمایشگاه بالینی قرار گیرد، تا چه در نظر آید و چه مقبول افتد.

مدیر عامل مؤسسه آموزشی و پژوهشی رصد آزما پژوه

دکتر رضا محمدی

دکتر رضا محمدیمدیرعامل موسسه رصد آزما پژوه
دکترای علوم آزمایشگاهی تخصصی و دکتری بیوشیمی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدرسین و اساتید رصد آزما پژوه
دکتر محمد فرهادی لنگرودیپزشک و متخصص آسیب شناسی بالینی و تشریحی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر علیرضا فلاحدکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دکتر رضا محمدیدکترای علوم آزمایشگاهی تخصصی و دکتری بیوشیمی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر عباسعلی ایمانی فولادیدکترای باکتری شناسی پزشکی از دانشگاه تربیت مدرس
دکتر جعفر سلیمیاندکترای ایمونولوژی پزشکی از دانشگاه تربیت مدرس
دکتر لیلا عارفیانپزشک و متخصص آسیب شناسی بالینی و تشریحی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر مریم حسینیپزشک و متخصص آسیب شناسی بالینی و تشریحی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر سید محمد اکرمیپزشک و دکترای ژنتیک پزشکی از انگلستان
دکتر سعید مروتیپزشک و دکترای ژنتیک پزشکی از ژاپن